Bharath Scouts&Guides,Blore North District!

Monday, February 6, 2017

APPLICATION FOR RAJYAPURASKAR AWARD FOR ROVERS AND RANGERS




LIST FOR KARNATAKA DARSHANA TOUR

                                                SCOUTS
1 SUMEETH JAIN N.K.S  8147272467
2 BRIJ MOHAN.H.S N.K.S   9844512155
3 KAREENA PAWAR N.K.S   9738883183
4 KISHAN.K.L N.K.S   9972377512
5 GEETANJALI.D.G N.K.S   9141776559
6 KUMKUM.N.H N.K.S   8861038617
7 NAVEEN.G N.K.S   9743751003
8 AJAY KUMAR.S DAFFODIL,
9 DURGA PRASAD DAFFODIL,
10 GAGAN.N DAFFODIL,
11 SHARAN RAJEEVA DAFFODIL,
12 HARISH KUMAWAT  SREE AYYAPPA H.S
13 DHANUSH KRISHNA.U SREE AYYAPPA H.S
14 MEHUL.C.V SREE AYYAPPA H.S
15 ASHWIN KRISHNA SREE AYYAPPA H.S
16 DASHAN S KUMAR SREE AYYAPPA H.S
17 KARTHIK . M SREE AYYAPPA H.S
18 SRIVATSA SREE AYYAPPA H.S
19 SHREYAS.M.S NISARGA VIDYANIKETHANA
20 VIVEK.H NISARGA VIDYANIKETHANA
21 CHANDRASHEKAR.R NISARGA VIDYANIKETHANA
22 DARSHAN.K NISARGA VIDYANIKETHANA
23 NIKHIL.T.S NISARGA VIDYANIKETHANA
24 LALITH VASU MARUTHI VIDYALAYA
25 SAMARTH REDDY MARUTHI VIDYALAYA
26 SOHITH SHIVARAJ MARUTHI VIDYALAYA
27 HEMANTH.S MARUTHI VIDYALAYA
28 SANDEEP.B MARUTHI VIDYALAYA
29 RANJITH KUMAR.R MARUTHI VIDYALAYA
30 PRAVEEN.K MARUTHI VIDYALAYA
31 KUMARESH.B MARUTHI VIDYALAYA
32 SKANDESH.S SOUNDRYA SCHOOL
33 SHREYAS.M.S SOUNDRYA SCHOOL
34 DRUVA.R DAFFODIL,ENG SCHOOL
35 JITHENDRIYA.M M NEW TOWN PUBLIC SCHOOL
36 MADHUSUDHAN SOUNDRYA SCHOOL
37 VISHMAY SOUNDRYA SCHOOL
38 JAYANTH.Y SOUNDRYA SCHOOL
39 ABHIRAM.V.NAIR SOUNDRYA SCHOOL
40 SHREESHA.B SREE AYYAPPA H.S STATE
41 ANUPA.D.A SREE AYYAPPA H.S STATE
42 MAHESH.D.P SREE AYYAPPA H.S STATE
43 UDAY KUMAR  SREE AYYAPPA H.S STATE
44 NITHIN GOWDA SREE AYYAPPA H.S STATE
45 ARUN KRISHNA SREE AYYAPPA H.S STATE
46 ADARSH.J SREE AYYAPPA H.S STATE
47 HARSHITH.P SREE AYYAPPA H.S STATE
48 BHARAT.SS SREE AYYAPPA H.S STATE
49 ROHITH.M SREE AYYAPPA H.S STATE
50 ABHILASH.S SREE AYYAPPA H.S STATE
51 PUNITH.C SREE AYYAPPA H.S STATE
52 ADITHYAN.S SREE AYYAPPA H.S STATE
53 DHANUSH.M SREE AYYAPPA H.S STATE
54 ROCHAN KUMAR.S.S RYAN INTERNATIONAL H.S
55 VIHAAN .B.K RYAN INTERNATIONAL H.S
56 AKHIL HARI SRI AYYAPPA CBSE
57 TARUN M GNANA JYOTHI
58 SHAKTHI VELU RYAN INTERNATIONAL H.S
59 SAI JAYANTH RYAN INTERNATIONAL H.S
60 VINAY KENNETH PRAKASH RYAN INTERNATIONAL H.S
61 GAGAN .H JNANAJYOTHI H.S
62 MANOJ.G JNANAJYOTHI H.S
63 MANISH GOWDA JNANAJYOTHI H.S
64 DEEPAK R MEC CBSE
65 DIVAKAR.R JNANAJYOTHI H.S
66 GOPALAKRISHNA BALAJI OPEN UNIT
67 ADARSH.S NISARGA VIDYANIKETHANA
68 KIRAN KUMAR.G NISARGA VIDYANIKETHANA
69 HEMANTH.G NISARGA VIDYANIKETHANA
70 SRUJAN C SRI AYYAPPA CBSE
71 VIKRAM RAJKUMAR. B SRI AYYAPPA CBSE
72 PRAVEEN H SRI AYYAPPA CBSE
73 CHARAN. B.R.  MEC CBSE
74 ABHISHEK RYAN INTERNATIONAL H.S
75 PAVAN S.G BALAJI OPEN UNIT

STAFF




3 SURYANARAYAN.J
4 MOHAN
5 ANANTHACHAR
6 SHANTHAKUMAR




7


                                                       GUIDES
1 TANUSHREE GOODWILL H.S
2 MONISHA GOODWILL H.S
3 PONISHA GOODWILL H.S
4 KEERTHANA GOODWILL H.S
5 AKSHAYA.K GOODWILL H.S
6 PENCY GOODWILL H.S
7 MERCY RACHEL GOODWILL H.S




8 BHAGYA MALINI GOODWILL H.S
09 VIDYA SHREE GOODWILL H.S
10 DIVYASHREE.N LAKSHMI JAYAM ENG SCH
11 PREETHI.P.A LAKSHMI JAYAM ENG SCH
12 SHALINI.S NINTH LAKSHMI JAYAM ENG SCH
13 ARSHIYA BANU NINTH LAKSHMI JAYAM ENG SCH
14 SHERIN LEESHA LOBO STELLA MARY'S
15 SNEHA.S KAMATH STELLA MARY'S
16 SHREYA.D.P STELLA MARY'S
17 POOJA.P STELLA MARY'S
18 ASMITHA.B STELLA MARY'S
19 KEERTHANA DAFFODIL 
20 CHAATHURYA SHYAM DAFFODIL 




21 AISWARYA PRABHU SREE AYYAPPA H.S
22 EASHA.M.S SREE AYYAPPA H.S
23 JOSHNA.N.R SREE AYYAPPA H.S
24 SNEHASS SINDHE.G SREE AYYAPPA H.S
25 KAVYASHREE.N SREE AYYAPPA H.S
26 DHANUJA SREE AYYAPPA H.S
27 PALLAVI.B.N SOUNDRYA SCHOOL
28 MONISHA.N .GOWDA SOUNDRYA SCHOOL
29 PRIYADARSHINI GOODWILL H.S
30 JENNIFER GOODWILL H.S
31 SHEEBARACHEL GOODWILL H.S
32 ANGEL NEHA.B ST.JOSEPH'S H.S
33 AYESHA SHARIFF ST.JOSEPH'S H.S
34 RACHAEL NSEHA.B ST.JOSEPH'S H.S
35 SPOORTHI.G.S R.T.C G.H.S
36 LATHA.M R.T.C G.H.S
37 SHOBHA.T R.T.C G.H.S
38 NITHYASHREE.L SOUNDRYA SCHOOL
39 SRUSHTI.K SOUNDRYA SCHOOL
40 VISMARAI SOUNDRYA SCHOOL
41 BINDU.B.V SOUNDRYA SCHOOL
42 SONIYA.S SREE  AYYAPPA  STATE
43 ANUPRIYA.J SREE  AYYAPPA  STATE
44 ANJALI.S SREE  AYYAPPA  STATE
45 JISHA.T.S SREE  AYYAPPA  STATE
46 TRUPTHI. M.E.C KANNADA H.S
47 SHRUTHI Y.P M.E.C KANNADA H.S
48 ANUSHA. B M.E.C KANNADA H.S
49 SHOBHASHREE.U.N NISARGA VIDYANIKETHAN
50 HEMALATHA.V.P NISARGA VIDYANIKETHAN
51 SINCHANA.P.B NISARGA VIDYANIKETHAN
52 SOUJANYA.B.C NISARGA VIDYANIKETHAN
53 SOUNDRYA.B.C NISARGA VIDYANIKETHAN
54 PUSHPALATHA.M.S NISARGA VIDYANIKETHAN
55 YASHASWINI.A.V NISARGA VIDYANIKETHAN
56 VEENA.B NEW TOWN PUBLIC SCHOOL
57 SNEHA V SREE AYYAPPA H.S
58 DEVANANDANA SREE AYYAPPA H.S
59 DHANYATHA SREE AYYAPPA H.S
60 JANUSHA SREE AYYAPPA H.S
61 VYJAYANTHI SRI CHAMUNDI SCOUT GP
62 SPARSHA H.V SRI CHAMUNDI SCOUT GP
63 SHRUTHI H.V. SRI CHAMUNDI SCOUT GP
64 ARCHANA L SRI AYYAPPA CBSE
65 BHAVANA M SRI AYYAPPA CBSE
66 GEETHASHREE SRI AYYAPPA CBSE
67 MAMATHA. V MEC HIGH SCHOOL
68 PRAPTHI.M.P JNANA  JYOHTHI SCHOOL
69 HARSHITA K JNANA JYOTHI SCHOOL


    





STAFF 
1 LURINE SRIKALA
2 INDUMATHI
3 SR.VIOLET ANDRADE
4 SUREKHA
5 MANGALA
6 SOUBHAGYA
7 CARUNIYA BATHMAJA
8 KUTEJA B
09. SHASHIKALA





      TOUR PROGRAMME
     07.02.2017  DEP 9.00 PM DIST HQ /CHAMUNDI SCOUT GP, MALLESHWARAM
        08.02.2017  REACH JOG FALLS  6.30AM
                            PROCEED TO SIRSI....YAANA.... GOKARNA HALT
        09.02.2017  LEAVE GOKARNA PROCEED TO MIRJAN KOTE, IDUGUNJI
                                                               MURUDESHWARA... KOLLUR ..HALT
        10.02. 2017  LEAVE KOLLUR... PROCEED TO UDUPI.. MANIPAL MUSEUM, MALPE
                                                              KATILU, HORANADU , DHARMASTHALA HALT
        11.02.2017   LEAVE DHARMASTHALA , PROCEED TO KUKKE SUBRANAYS AND 
                                                      ARRIVE AT BANGAORE AT 10.00 PM    

                     PARENTS ARE REQUESTED TO PICK UP THEIR CHILDREN AT 10.00 PM
                     ON 11TH FEB 2017. PARENTS ARE ALSO REQUESTED TO GIVE SUFFICIENT
                     MONEY FOR CERTAIN INCIDENTAL EXPENSES THAT MAY BECOME 
                     NECESSARY. LET THE CHILDREN CARRY THEIR PERSONAL MEDICINES
                    TOILETRIES ETC.  THE COOPERATION OF PRINCIPALS, SCOUT MASTERS
                     GUIDE CAPTAINS AND PARENTS AND SCOUTS AND GUIDES IS SOLICITED IN 
                      MAKING THIS PROGRAMME SUCCESSFUL   
                                WITH GOOD WISHES
                
                                    B.K. SHESHADRI
                                DISTRICT SECRETARY 
                             
                     

KARNATAKA DARSHANA - BANGALORE NORTH DISTRICT

BANGALORE NORTH DISTRICT
KARNATAKA  DARSHANA PROGRAMME

We are happy to inform you that the Karnataka Darshana Tour programme Buses will start from the District HQ , Premises of Sri Chamundi Scout Group , Malleshwaram on 

Tuesday the 7th February 2017
at 9.00 PM .
 Sri P.G.R. Sindhia , our beloved State Chief Commissioner 
is expected to flag of the Buses.
All the participants are requested to bring the following
01. Usual Camp Kit, 02. Plate and Mug, 03. Light Warm Bedding, 04. one Set of Uniform and one set of change of clothes 05. toiletries 06. Personal Medicines, 
07. One Note Book Pen / Pencil
 08. 2 pp size and one stamp size photographs if not given, 09. Personal Cash towards Entrance Fees etc if required 
10. Happy Smiling Face.

Please log on to bangalorenorthdistrict.blogspot.com for the final list after finalisation


B.K. SHESHADRI

DISTRICT SECRETARY 

Wednesday, February 1, 2017

KARNATAKA DARSHANA APPLICATION -2017

BHARAT SCOUTS AND GUIDES
BANGALORE NORTH DISTRICT
KARNATAKA DARSHANA
TOUR TO HERITAGE CENTRES OF KARNATAKA
APPLICATION FORM
...............................................................................................................................................
01.      NAME OF THE SCOUT / GUIDE
..............................................................................................................................................
02.      FATHERS NAME
..............................................................................................................................................
03.      MOTHERS NAME
...............................................................................................................................................
04.      NAME OF THE SCOUT MASTER / GUIDE CAPTAIN
...............................................................................................................................................
05.      DATE OF BIRTH                                                       BLOD GROUP :
...............................................................................................................................................
06       RANK IN SCOUTING / GUIDING
...............................................................................................................................................
07.      SCHOOL                                                                    SCHOOL PHONE NO

……………………………………………………………………………………………
08.      RESIDENCE                                                               RESIDENCE PH NO:
...............................................................................................................................................

                                                         RISK CERTIFICATE
It is certified that my son / Daughter / Ward ……………………………………………….
Is joining the above mentioned programme with my consent and Bharat Scouts and Guides , 
Bangalore North District or its Office Bearers shall not be responsible for any Illness, Injury  
or Accident during the event or Journey periods for the purpose . It is further certified that 
He / She is physically fit to attend the Karnataka Darshana Tour, organized by the Bangalore 
North District from                            to  


         Signature of Father / Guardian                            Signature of Mother / Guardian     
      

     Signature of the Head of the Institution                    Signature of District Organiser


     Date:                                                      District Secretary          
                                                       

Monday, January 30, 2017

APPLICATIONS FOR RAJYAPURASKAR AWARD 2017-18


                   BHARAT SCOUTS & GUIDES

            BANGALORE NORTH DISTRICT




ELIGIBLE LIST OF SCHOOLS AND NO OF SCOUTS AND GUIDES FOR REGISTRATION TO RAYAPURASKAR AWARD 
To:    ALL THE SCOUT MASTERS AND GUIDE CAPTAINS 
To:    ALL THE SCOUT MASTERS AND GUIDE  
          CAPTAINS 
Dear Sir / Madam,
Please find hereunder the list of Eligible Scouts and Guides to apply for the Rajapuraskar Award for the year 2017-18
Please submit your applications within 2 days without fail
                  
                      BHARAT SCOUTS AND GUIDES, KARNATAKA
                               BANGALORE NORTH DISTRICT
       ELIGIBLE LIST OF SCOUTS AND GUIDES FOR REGISTRATION TO
       RAYAPURASKAR AWARD
To:    ALL THE SCOUT MASTERS AND GUIDE CAPTAINS 
Dear Sir /Madam,
Please find hereunder the list of Eligible Scouts and Guides to apply for the Rajapuraskar 
Award for the year 2017-18. Please submit your applications within 2 days without fail
   NO                      SCHOOL     SCOUT     GUIDE
1 SRI CHAMUNDI SCOUT GP 3 1
2 ST MARY'S PUBLIC SCHOOL 6
3 ASHRAYA ENG SCHOOL 5
4 MEC PUBLIC SCHOOL 2 9
5 NAGARJUNA VIDYANIKETAN 8 4
6 ST JOSEPH'S BOYS HIGH SCHOOL 2
7 MARUTHI VIDYALAYA 5
8 MMET PUBLIC SCHOOL, MS NAGAR 9
9 BLOSSOM SCHOOL 11 8
10 NISARGA VIDYANIKETAN 1 8
11 DAFFODIL ENG SCHOOL 6 1
12 SOUNDARYA SCHOOL 7 7
13 THE SMART SCHOOL 7
14 SREE VIDYAMANDIR 5 6
15 SRI CADAMBI VIDYA KENDRA 22
16 KLE SOCIETY SCHOOL 7
17 MT SENORIA SCHOOL 11
18 SVN ENG HIGH SCHOOL, NAGAWARA 9
19 ATREYA VIDYANIKETAN 13 2
20 SRI BALAJI OPEN TROOP 18 3
21 SRI CHINMAYA VIDYALAYA 4 3
22 CM NATIONAL SCHOOL, BANDAPPA GAR 13 4
23 SRI VANI EDN CENTRE MAGADI ROAD 31 16
24 RYAN INTERNATIONAL SCHOOL 31 4
25 RAJARAJESHWARI, YESHWANTHPUR 12 12
26 MARUTHI VIDYALAYA 3
27 RT NAGAR PUBLIC SCHOOL, GANGANAGAR 4 2
28 SOUNDARYA SRI VIDYAMANYA VIDYAKENDRA 7 6
29 SRI AYYAPPA MEDARAHALLI 8 7
30 DEVINE PUBLIC SCHOOL 9 7
31 SRI VANI EDN CENTRE BASAVESHWARAN 22 9
32 RT NAGAR PUBLIC SCHOOL HMT LAYOUT 12 2
33 SRI AYYAPPA  SANTOSH NAGAR 19 3
34 MAHESH MEMORIAL KENDRIYA VIDYALAY 11 6
35 VIDYANIKETAN HIGH SCHOOL MATADHAL 14
36 CLUNY CONVENT HS JALAHALLI 29
37 STELLA MARIS HIGH SCH 15
38 CLUNY CONVENT MALLESHWARAM 14
39 PARIKRAMA CENTRE FOR LEARNING 13
40 ST FRANCIS XAVIER GIRLS SCHOOL 9
41 BISHOP COTTON GIRLS SCHOOL 13
wishing you good luck      B.K. SHESHADRI
DISTRICT SECRETARY
                    










Sunday, January 22, 2017

RAJYAPURASKAR AWARD AT RAJ BHAVAN 2016-17 ON 3RD FEBRUARY 2017

BHARAT SCOUTS AND GUIDES, KARNATAKA
BANGALORE NORTH DISTRICT

RAJYA PURASKAR AWARD AT RAJ BHAVAN ON 3RD FEBRUARY 2017

PLEASE NOTE; THE QUALIFIED LIST OF RAJYAPURASKAR SCOUTS, GUIDES, CUBS, BULBULS, ROVERS AND RANGERS
ARE GIVEN FOR REFERENCE ONLY. 
THE PARTICIPANTS AT RAJ BHAVAN WILL BE RESTRICTED TO QUOTA. PLEASE REFER TO CIRCULAR SENT TO THE RESPECTIVE SCHOOLS
YOU HAVE TO FOLLOW THE INSTRUCTIONS AND QUOTA AS PER THE CIRCULAR

LIST OF QUALIFIED SCOUTS
PL SEE THE NOTE ABOVE
01. SRI VANI EDUCATION CENTRE , BASAVESHWARA NAGAR
01. DILIP GOWDA                                         
02. NITHIN GOWDA J                                 
03. PRAJWAL M.N                                        
04. JEEVAN R                                                 
05. CHIRAG GOWDA                                    
06. SEVANTHA M GOWDA                       
07. DARSHAN B.M                                       
08. UMAKANTH   

02. SRI AYYAPPA EDUCATION CENTRE (CBSE )                                        
09. B.V. CHAMAN                                         
10. GIRISH B.S                                                
11. GOWTHAM R                                        
12. RENISH.K.KORULA                               

03. MOUNT SENORIA SCHOOL LAGGERE
13. MONOJ GOWDA L.S                              
14. BUDDHA RATHNA.R                               
15. NANDARAJ.M                                           
16. KISHAN B.C                                              
17. GAGAN K.A                                                
18. SHASHANK J                                              

04. RYAN INTERNATIONAL SCHOOL, YELAHANKA
19. SIDDHARTH S                                             
20. SHASHANK PUNNE SHETTY                   

05. NEW TOWN PUBLIC SCHOOL, YELAHANKA
21. JITHENDRA M. MULGUND                       

06. S. CADAMBI VIDYA KENDRA, BASAVESHWARANAGAR
22. VARUN M                                                    
23. MITHUN C.M                                                 
24. GAURAV S. RAO                                          
25. VARUN G                                                       

07. MEC PUBLIC SCHOOL , YELAHANKA
26. VENKATESH K.P                                          
27. A. BALAJI
28. DHANUSH R

08. SRI VANI EDN CENTRE , HANUMAVANA
29. SAGAR GOWDA J
30. ADARSH S THAMBI
31. TARUN A
32. SANJEEV R PATIL
33. ANJAN S BABU
34. HARSHITH GOWDA S

09. ATREYA VIDYANIKETAN, J.C NAGAR
35. DINESH A
36. DEENA R
37. SUHAS P

10.. ST' MARY'S PUBLIC SCHOOL
38. LIKITH GOWD
39. MD SHADAB PASHA

11. CHAMUNDI SCOUT GROUP
40. SHASHANK U.M
41. SAI NIKHIL G

12. NAGARJUNA VIDYALAYA
42. GANESH A.H 

13. KLE SOCIETY SCHOOL
43. ANOOP SAI M.H
44. HAVISH. J SALANKI MUTT
45. ASHUTOSH HIREMATH   
46. GAGAN P
47. DHANUSH M.G
48. RAHU RAO M
49. KUSHAL

14. SRI VIDYA MANDIR HIGH SCHOOL
50. RAGHAV K BHARADWAJ
51. ANURUDHHA H
52. CHANDAN N.C
53. SHREYAS B.C
54. DINAKAR M.K
55. RAJESH PATEL. S.P
56. ESHWAR B.K
57. ADITYA S
58. KARTHIK Y.B

15. NISARGA VIDYANIKETAN
59. RITHIN N
60. SIDDESH B

16. DAFFODIL ENGLISH SCHOOL
61. JAYANTH K
62. SHREYAS I POOJARI
63. AMITH K.A
64. SHREYAS RAJEEVA

17. SOUNDARYA SRI VIDYAMANYA KENDRA
65. KISHORE B
66. VENKATESH L
67. VARUN S BHARADWAJ
68. TARUN M BHARDWAJ

18. THE SMART SCHOOL, MACHOHALLI
69. VINOD G
70. KARTHIK G

19. ST' JOSEPHS BOYS HIGH SCHOOL
71. KUNAAL K JAIN
72. HARSH ANIL BADDI
73. KUNAL BOHRA
74. ARVIND A.K
75. HEMANTH 
LIST OF QUALIFIED GUIDES
01. MEC PUBLIC SCHOOL, NEW TOWN YELAHANKA
01. MONIKA
02. PRIYANKA DATTA S

02. SRI VANI EDN CENTRE , HANUMAVANA
03. SUSHMITHA NAIK
04. JHANSI S
05. VAGHDEVI N.A
06. SNEHA D.V
07.RITHISHA R
08. HEMASHREE S
09. SHIVANI T.N

03. JNANA JYOTHI HGH SCHOOL YELAHANKA
10. DAKSHAYONI R.C
11.CHANDANA B.V

04. RYAN INTERNATIONAL SCHOOL
12. EESHA V
13. VEENA B

05. DAFFODIL ENGLISH SCHOOL
14. SAJANA SHETTY
15. ANAGHA R
16. MEGHA S
17. SAMEEKSHA R SINGH

06. ST' FRANCIS XAVIER GIRLS HIGH SCHOOL
18. SONALI JOSEPH
19. MALIKA MARIAM
20. SHREYA D.J
21. MONSI SAMS F
22. SUFIA ALAM

07. CLUNY CONVENT , MALLESHWARAM
23. MAHITA SWAMY
24. CECILIA R
25. SUPRITA R PETKAR
26. VENNELA RAJU R
27. MANSI Y
28. SAHANA S
29. PRIYANKA PRERANA

08. STELLA MARIS HIGH SCHOOL
30. NISARGA H.S
31. SNEHA S KAMATH
32. POOJA P 
33. JHANSI V REDDY
34. SNEHA M.D
35. SANJANA GRACE K
36, SHREYA D.P
37. ASHMITHA B

09. SRI VANI EDN CENTRE BASAVESHWARANAGAR
38. PRERANA KULKARNI

10. CLUNY CONVENT JALAHALLI
39. HARINI S
40. LINCY S
41. ARCHANA G
42. RAKSHITA S

11. SRI CHAMUNDI GUIDE GROUP
43. ISHITA SHANKAR
44. SPARSHA H.V
45. RAKSHA PRASAD
46. VAJRASHRI A

12. SRI AYYAPPA EDN CENTRE , ABBIGERE
47. PRATHIBA KUMARI
48. HEMA OJHA
49. MALLIKA Y.D
50. DHANUSHREE H
51. DARSHANA D
52. SUSHMITHA V
53. NAVITHA P
54. SIMRAN CHOURASIA A

13. SREE VIDYA MANDIR EDN SOCIETY , MALLESHWARAM
55. JAHNAVI SHARMA
56. AMULYA K
57. NESARA SURESH

14. BISHOP COTTON GIRLS SCHOOL
58. PALAK RAJIV TANK
59. AADHYA K.M
60. HARSHINI APARNA
61. MAHIMA KASTURI

15. CM. NATIONAL SCHOOL BANDAPPA GARDEN
62. ASHRITHA

16. NISARGA VIDYANIKETAN, SEDENAHALLI
63. TEJASWINI C

17. STELLA MARIS HIGH SCHOOL
64. HARSHITHA R
65. KEERTHANA S.N
66. NAMRATHA M
                 LIST OF QUALIFIED CUBS
PLEASE SEE THE NOTE ABOVE






ATREYA VIDYANIKETAN
SL NO NAME FATHER'S NAME MOTHER'S NAME DOB   RESULT
01 UDAYA P.G  PADMANABHA.H GEETHA 11/6/2006 QUALIFIED
02 SHASHANK MANJUNATHA.G SHOBA K.C 5/9/2007 QUALIFIED
03 BENAKA A.M ASHOKA MANJULA 1/18/2007 QUALIFIED
04 PRANAV.U UDAYANANT SHETTI GAYATHRI 5/17/2007 QUALIFIED
05 NISHANTH GOWDA RAMACHANDRA  JYOTHI 5/31/2007 QUALIFIED
06 NITHIN MANJUNATHA NAGALAKSHMI 5/31/2007 QUALIFIED
07 SUSHANTH.P PARASHURAM SUNITHA KUMARI.R 5/27/2007 QUALIFIED
08 B.S MOHAN SHANKAR SUJATHA 9/21/2006 QUALIFIED
09 SUJITH.C CHANDRASHEKAR HEMALATHA 11/22/2007 QUALIFIED
10 NIPUN M.S SHIVAPPA.M JYOTHI KALA 1/5/2008 QUALIFIED
11 ANKITH K.S KIRTI K SUDRA REKHA K SUDRA 10/8/2006 QUALIFIED
12 PRIYAN S M.SATHIVEL M.ARUNA 6/27/2006 QUALIFIED
13 DARSHAN B BASAVARAJU H.S VARALAKSHMI 1/25/2007 QUALIFIED
14 PRADHAN.P PRAVEEN KUMAR SAPNA 12/27/2006 QUALIFIED
15 SURYA KUMAR.M MURTHY P REKHA GAYATHRI 12/2/2006 QUALIFIED
16 THARUN KUMAR.S SAMPATH KUMAR.V JAYANTHI.S 5/12/2007 QUALIFIED
17 TANISH.B BABU BHASKAR BABU BHARATHI S.V 2/22/2008 QUALIFIED
18 AAKARSHAN.K KRUPAKARAN KAVYA 8/12/2007 QUALIFIED
RYAN INTERNATIONAL SCHOOL, YELAHANKA
19 AKSHATH S.V. SINGH K.SHYLENDER R. SINGH VASANTHA LAKSHMI 5/26/2006 QUALIFIED
20 ABISHEK PRASHANTH KUMAR B.S KAVITHA S.R 1/29/2008 QUALIFIED
21 ARAVIND NARAYANASWAMY SUNITHA G.S 10/27/2007 QUALIFIED
22 CHIRAG B.S HARISH B.H MAMATHA.S 3/7/2007 QUALIFIED
23 CHAITHNYA P.S PARAMASHIVA R UMA.T 3/20/2007 QUALIFIED
24 HARSHUL.M MOHAN KUMAR LEKHA.M 9/16/2006 QUALIFIED
25 HARSHA VARDHAN SURESH  PREMA 2/28/2007 QUALIFIED
26 JONATH JIMMI JIMMI GEORGE LITIANGOSHI 7/21/2006 QUALIFIED
27 JAYANTH.N KISHORE SRIDEVI 5/25/2006 QUALIFIED
28 RANITHANAND KEMARAJU SUDAMINI 4/22/2007 QUALIFIED
29 J.RITUPARAN JAYASHEKAR KALAISELVI 8/28/2006 QUALIFIED
30 SRINIDHI.A NEGALUR ARAVIND NEGALUR CHANDANA.N 10/12/2007 QUALIFIED
31 SRIHARI MANJUNATH MANJUNATH MADHUMALA 10/7/2007 QUALIFIED
32 SAMARTH S PAGAKU P.S SUMANTH P.S POOJA 9/24/2006 QUALIFIED
33 SOHAM SANJOY SHETTY SANJOY B SHETTY KALPANA SANJOY SHETTY 9/20/2006 QUALIFIED
34 SAMYAK SHETTY GANGADHAR SHETTY RESHMA SHETTY 5/24/2006 QUALIFIED
35 B.S TUSHAR SANTHOSH MAMATHA 2/10/2007 QUALIFIED
36 TEJA S.M N.MANJUNATH N.SUMITHA 5/12/2006 QUALIFIED
37 C.A. TEJAS T.M CHOWDA REDDY S.E ANITHA 7/6/2006 QUALIFIED
38 VEDANTH RAJ PANDEY PRASHANTH PANDEY MITESH PANDEY 10/25/2006 QUALIFIED
39 YASHAS.S  SRINIVAS GAYATHRI 9/28/2006 QUALIFIED
40 YASHAWANTH.M MANJUNATH.N NETHRAVATHI .P.L 6/12/2006 QUALIFIED
STRACEY MEMORIAL SCHOOL
42 ALI ASCAR KHAN SHAMEEN KHAN FATHIMA KHAN 11/20/2005 QUALIFIED
43 HANISH KIRAN.S SENDEL KUMAR MARIA ROSA PRIYA 6/18/2008 QUALIFIED
44 KANISHK.R RAGHUNATH.D ILLAYA JYOTHI 9/24/2007 QUALIFIED
45 LAKESH.S SAVARAMCHODHRAY 1/13/2008 QUALIFIED
46 MONOAN.S NILHOLAS 10/6/2007 QUALIFIED
47 PARTHIBAN.G.M GURUMURTHY.S 8/24/2007 QUALIFIED
48 YATHISH.S SHANKAR.M 7/27/2007 QUALIFIED
49 ADITH.S SHIVAKUMAR 3/23/2007 QUALIFIED
SRI CHAMUNDI SCOUT GROUP  MALLESHWARAM
50 NIRANJAN RAJSHEKAR MURTHY ASHA R MURTHY 9/2/2006 QUALIFIED
51 MADHAVA  SUDARSHAN JANHAVI 7/4/2007 QUALIFIED
52 GOVIND R.M SRIVAS RAMYA 7/21/2008 QUALIFIED
53 PRANATARTHI DAYANAND GIRIJA 1/1/2008 QUALIFIED
54 VIBHAV SRINIVAS SHANTHA 7/18/2008 QUALIFIED
55 ARAVIND C.N RAMESH GAYATHRI 12/2/2007 QUALIFIED
56 SHREYAS M.D VENKATESH M.D RAMYA.Y.G 8/18/2008 QUALIFIED
57 KEDAR SAGAR MUGDHA 9/2/2008 QUALIFIED
58 GAURANG SRINIVAS KAUSALYA 9/30/2008 QUALIFIED
59 ARYAN BHARADWAJ HEMANTH KUMAR RUPA HEMANTH 8/16/2007 QUALIFIED
SREE AYYAPPA EDUCATION CENTRE ( C.B.S.E)
60 KAUSHIK G  GOPINATHAN INDU MENON 4/15/2006 QUALIFIED
61 BHARATH.S SHAMBULINGA GOWDA RADHA 10/17/2007 QUALIFIED
62 JEEVAN.S  SHAMBULINGA GOWDA RADHA 10/17/2007 QUALIFIED
63 SHREYAS M.D DEVENDRACHARI RATAN 4/2/2007 QUALIFIED
64 NIRANJAN.C CHENNIGARAJU SUMA 11/30/2006 QUALIFIED
65 SANATH REDDY SRINIVAS.K LAKSHMI 6/17/2006 QUALIFIED
SREE AYYAPPA EDUCATION CENTRE (C.B.S.E)
66 ASHWAJITH C.S SREEKUMAR C.K RAJI SREEKUMAR 3/23/2007 QUALIFIED
67 DARSH KRISHNA U UNNI KRISHNAN DEEPA.U 1/26/2007 QUALIFIED
68 VISHAL.B S.BALU KALAIMAGAL 4/2/2006 QUALIFIED
69 PAVAN.R RANGASWAMAIAH MANJULA 9/12/2007 QUALIFIED
70 JHENKAR KIRAN RAJ ANU 5/23/2006 QUALIFIED
SESHADRIPURAM HIGHER PRIMARY SCHOOL YELAHANKA
71 PREETHAM R PETKAR RAGHAVENDRA SAVITHA.R 7/23/2007 QUALIFIED
72 CHIRATH HITHAISHI S.A ANAND KUMAR S.G KALPANA P.B 7/7/2007 QUALIFIED
73 GIRISH KUMAR.S SHIVARAJ SUMATHI 5/9/2007 QUALIFIED
74 GNANESHWAR ANJANEYALU SUJATHA.B 8/19/2006 QUALIFIED
75 TEJAS RAO ANAND RAO GEETHA BAI 5/30/2007 QUALIFIED
76 SIDDAPPA.S PATTAR SHARANA BASAPPA S. PATTAR SAVITHA S PATTAR 1/15/2006 QUALIFIED
SREE AYYAPPA EDUCATION CENTRE (STATE)
77 TEJAS GOWDA N NAGARAJ GOWRAMMA 5/30/2007 QUALIFIED
78 NIKHIL GOWDA.S SRINIVAS VASANTHA 5/30/2007 QUALIFIED
79 NIRANJAN.H HANUMANTHA VASANTHA.V 1/23/2006 QUALIFIED
80 HAMSARAJ.N NARASIMHARAJU PAVITHRA 7/14/2007 QUALIFIED
81 MANOJ KUMAR SHIVAMANI KAVITHA 5/17/2006 QUALIFIED
82 PRATHAM PRASHANTH H.D SARASWATHI 7/27/2007 QUALIFIED
MARUTHI VIDYALAYA - SUBBAYANNAPALYA
83 CHIRANT.R RAVICHANDAR NIRMALA 6/22/2007 QUALIFIED
84 DHRUVESH.S SURESHBABU.R DEEPA.S 8/13/2007 QUALIFIED
85 LIKITH GOWDA.G GIRISH.R SUMITHRA 5/16/2007 QUALIFIED
86 NAVEEN KUMAR S.K SELVAM.M KAVITHA.S 12/9/2006 QUALIFIED
87 PRITHVI.C CHIDANANDA MAMATHA 8/16/2007 QUALIFIED
S.J.R PRIMARY SCHOOL RAJAJINAGAR
88 AKASH.C CHANDRA.S RADHA.A 11/16/2005 QUALIFIED
89 DARSHAN.S SURESH.J J.SHEELA SURESH 9/18/2006 QUALIFIED
90 HAVISH D. GOVADI DARSHAN KUMAR S GOVADI VANITA.G 5/3/2006 QUALIFIED
91 MANISH.K KUMARESH.S S.USHAKUMARESH 11/23/2005 QUALIFIED
92 NANDAN L.C CHANDASHEKARA.S ARUNAKUMARI 9/27/2006 QUALIFIED
93 NIRANJAN.S SATEESHA GAYATHRI 4/17/2006 QUALIFIED
94 NISHANTH GOWDA.L LAKSHMI NARASIMHA MURTHY B.N ANNAPURNA 7/13/2006 QUALIFIED
95 PRAJWAL.A ANANTH G.S ROOPA ANANTH.S 4/13/2006 QUALIFIED
96 RAGHAVENDRA.R RAJENDRAN.L KARPAGAM.R 12/18/2005 QUALIFIED
97 SHASHIDHAR.R RAJA.C MANJULA.C 10/3/2006 QUALIFIED
98 YESHWANTH.M MUNIRAJU.N  ARUNA.S 12/29/2005 QUALIFIED
ASSUMPTION ENGLISH SCHOOL RAJAJINAGAR
99 GOUTHAM J.G GIRISH.K DAKSHAYINI.P 9/24/2007 QUALIFIED
100 PRATHAM M.P PRASHANTH MANGALA.P 6/29/2007 QUALIFIED
101 SAMARTH S.S SURESH S.N ASHWINI S.S 10/22/2007 QUALIFIED
BLOSSOMS SCHOOL - BAGALAGUNTE MAIN ROAD
102 SUHAS.B BASAVARAJ.C ANITHA.H 8/12/2006 QUALIFIED
103 ABISHEK A.G AMBRISH.A REKHA.A 7/18/2007 QUALIFIED
104 SACHIN.K KUMAR H.D BHAGYA.D 4/24/2007 QUALIFIED
105 RAKSHATH GOWDA S SHANTH KUMAR J.K LATHA B.C 7/14/2006 QUALIFIED
106 AKASH.K KRISHNA MURTHY Y.C HEMAVATHI.B 1/17/2007 QUALIFIED
CAMBRIDGE PUBLIC SCHOOL YELAHANKA
107 PRATHAM.K KISHORE KUMAR.M SANTOSH DEVI 3/3/2006 QUALIFIED
108 VIKAS B.R RAJANNA.R SHILPAVATHI 7/21/2006 QUALIFIED
DAFFODILS ENGLISH SCHOOL - SANJAY NAGAR
109 BHUVAN.V VENKATESH ROOPA 6/4/2007 QUALIFIED
110 SAATVIK ARADHYA.M MANJUNATH.P S.ASHA 8/1/2007 QUALIFIED
111 CHIRAG.L LOKESH B.H PRATHIMA B.S 8/30/2007 QUALIFIED
112 VIKAS.S SURYANARAYAN GANIGA VIJAYA 5/1/2006 QUALIFIED
CLUNY CONVENT SCHOOL - JALAHALLI
113 AGNEL JOEL DASS SABEENA 1/21/2008 QUALIFIED
114 PRANAV KUMAR J.K JAYAKUMAR.R SHAKILA.S 7/16/2007 QUALIFIED
115 HEMANTH K.M MUNISHANKAR .M MANJULA.M 1/5/2007 QUALIFIED
116 ANSON J.A PINTO ANITA PINTO 11/10/2006 QUALIFIED
117 UTTHAM.M SANTOSH KUMAR.M SHUBA LAKSHMI 11/6/2006 QUALIFIED
118 JITESH.R RAJENDRA PRASAD SUDHA PRASAD 6/4/2007 QUALIFIED
SHREE RAM PUBLIC SCHOOL
119 DHANUSH N.S SANKAR MANJULA 8/30/2007 QUALIFIED
120 YESHWANTH.N NAGARAJU SAVATHRI 5/5/2007 QUALIFIED
121 NIVED.S SURESH SAVITHA 11/4/2007 QUALIFIED
122 YUVARAJ SHARMA MANOJ SHARMA SUNITHA 1/30/2007 QUALIFIED
123 DATTU ASHOK JAYASHREE 6/18/2006 QUALIFIED
124 RAJASHEKARAIAH CHIDANANDAIAH AKKAMMA 12/4/2007 QUALIFIED
125 PURUSHOTHAM DEVARAJ LAKSHMI 8/17/2007 QUALIFIED
S. CADAMBI VIDYA KENDRA - BASAVESHWAR NAGAR
126 SUDHAMA K.M MADHUSUDAN MADURI 1/19/2007 QUALIFIED
127 PRUTHVI G.S SIDDESH T.S AMITHA 7/25/2007 QUALIFIED
128 PREM .M MANJUNATH BANUMATHI 2/7/2007 QUALIFIED
129 KUSHAL.C CHENNAKESHAVA PAVITHRA 12/24/2007 QUALIFIED
130 DRUVA.R RANGANATH CHAITANYA 3/1/2007 QUALIFIED
131 YASHAS D.P PRABHU.S BHARATHI 5/6/2007 QUALIFIED
132 KOUSTHUBHA.C CHANDRASHEKAR MANJULA.P 10/14/2006 QUALIFIED
133 SAMARTH.G GANGADHAR.G PUSHPA.L 11/18/2007 QUALIFIED
134 POORNACHANDRA CHANDRASHEKAR SARASWATHI 9/13/2007 QUALIFIED
135 VISHNU B.N PRAMOD.N SHOBA H.R 6/22/2007 QUALIFIED
136 SHREYAS R RAMESH K.R RESHMA 10/25/2006 QUALIFIED
137 BALASUBRAMANYAM S.P SANJAY SRIVALLI.J 6/29/2007 QUALIFIED
138 CHANDAN.S SHIVARAM SUGUNA H.G 12/1/2006 QUALIFIED
139 AMITH KUMAR R  RAMESH BABU SUDHA 12/10/2006 QUALIFIED
140 SRITEJ.H KEERTHI.H RADHIKA.H 11/20/2006 QUALIFIED
141 SAMMARTH.S SUDHINDRA.C ASHWINI 1/27/2007 QUALIFIED
142 ASHWIN.B RAJASHEKAR SUMANGALA.V 9/15/2007 QUALIFIED
143 JEEVAN D.M MANJEGOWDA SUDHA 11/16/2007 QUALIFIED
144 BRIJESH.A ANANRAJU SHUBA 12/10/2007 QUALIFIED
145 SRAJAN B.S SURESH.B PRATHVI 4/4/2008 QUALIFIED
146 SURAJ HONDA VITTALA HONDA MALATHI 6/12/2008 QUALIFIED
147 TRISHUL K.V VISHWANATHA ROOPASHREE 12/7/2007 QUALIFIED
148 ADITHYA.V VIJAYA KUMAR SOWMYA 6/27/2007 QUALIFIED
149 PRAJWAL R.S RAMESH SHILPA 8/17/2007 QUALIFIED
150 RONITH T.R RENUKARADHYA DAKSHAYINI 3/24/2008 QUALIFIED
151 NAVANEETHA ADIGA NAGANANJA ADIGA SRIVINITHI 10/7/2007 QUALIFIED
152 BHARGAVA BHAT RAMESH.U BHARATHI 8/15/2007 QUALIFIED
153 MANU M.R RAGHAVENDRA SAVITHA 3/19/2008 QUALIFIED
154 ROHITH G.K GURURAJ NETRA 1/7/2008 QUALIFIED
155 AADARSH VIVEK VIVEK.V CHITRA 12/7/2007 QUALIFIED
156 GAURAV SRIPAD SRIRANGA.S CHETHANA 6/23/2008 QUALIFIED
157 TEJAS.S SENTHIL.M POONGUDAI.P 11/20/2006 QUALIFIED
158 NIKHIL P RAO PRASANNA.P JAYASHREE.J 10/15/2007 QUALIFIED
159 VISHAL R SHETTY RAJ KAMAL SHREEDEVI 2/15/2008 QUALIFIED
160 ASHITH GANESH GANESH HEMALATHA 1/20/2008 QUALIFIED
161 SAMATH PATIL RAVI B PATIL DAKSHAYENI 7/4/2007 QUALIFIED
162 KUSHAL.R RAVI.A SOWMYA 2/2/2007 QUALIFIED
163 PRITHVI.S SUDHAKAR.S KALAVATHI 4/9/2007 QUALIFIED
164 RAKSHITH.M MOHAN KUMAR .A.V SHASHIKALA.A.S 14.04.06 QUALIFIED
165 PREETHAM.M.N NEELAKANTAIAH GEETHA.N 07.03.07 QUALIFIED

LIST OF QUALIFIED BULBULS
PLEASE SEE THE NOTE ABOVE

LIST OF BULBULS QUALIFIED FOR HEERAK PANK AWARD FOR THE YEAR 2016-17


SL NO NAME OF THE BULBUL FATHER'S NAME MOTHER'S NAME DOB QUALIFIED
SHESHADRIPURAM HP SCHOOL, YELAHANKA
1 NAVYA PATTAR TRAPPA PATTAR SUKANYA PATTAR  02-02-2006 QUALIFIED
2 POORWIKA H.M MURTHY H.S PREMA C.H 18-08-06 QUALIFIED
3 BRINDA.D DURGAPPA ASHA 10-10-2007 QUALIFIED
4 PRATHIKSHA B.L LAKSHMANA B.K HAMAVATHI 20-08-07 QUALIFIED
RYAN INTERNATIONAL SCHOOL, YELAHANKA
5 ADITHI.R K.M RAVINDRA PARAVATHI.N 14-10-06 QUALIFIED
6 ADITHI.G GURURAJ RAO SUMA.V 4/3/2006 QUALIFIED
7 AMANDA N.P MEGHARAJ.P MARIAN.P 9/8/2006 QUALIFIED
8 GREESHMA B.R DR RAMESH.C DR NONITHA 27-11-06 QUALIFIED
9 JESSICA JOHN SHERLY 22-12-07 QUALIFIED
10 LEISHA RAJ B.R KEMPARAJ ASHA RAJ 30-09-07 QUALIFIED
11 NEEVA SUMOD SUMOD LAVANYA 2/7/2007 QUALIFIED
12 PRAGNA KAUSHAL KAUSHAL SAMSKRUTHI 19-01-08 QUALIFIED
13 PRATHANA.M MANJUNATH JYOTHI 02-02-2007 QUALIFIED
14 RASHI R BHATI RAM RATHAM BHATI HARSHA R BHATI 12/5/2006 QUALIFIED
15 SUNINA M RAJU SURESH SUMATHI 19-07-07 QUALIFIED
16 YAHAVI ARORA KAPIL TULASI 12-12-2007 QUALIFIED
17 VAISHNAVI SINGH RAGHAVENDRA SINGH SANGEETHA SINGH 4/1/2007 QUALIFIED
18 POORVI.S SANTOSH SWAPNA 5/11/2007 QUALIFIED
19 DHANISHKA SOLANKI MADANLAL SOLANKI MAMATHA SOLANKI 1/7/2007 QUALIFIED
20 SHREYA PURI YUSH PURI CHINU PURI 6/3/2007 QUALIFIED
SRI AYYAPPA CBSE 
21 AARATHI A NAMBVAR M.P ANISH KUMAR SREEJA P.K 14-02-06 QUALIFIED
22 SHALINI.M P.S MADHU SUDHANA  K.HEMADEVI 14-06-06 QUALIFIED
23 SUREKHA.P PALANI.S VIMALI.P 8/10/2006 QUALIFIED
24 AHALYA REJENDRAN  LAKSHMI 12/9/2006 QUALIFIED
25 DEEKSHITHA.V VENKATESH JYOTHI 13-08-06 QUALIFIED
26 MRUDULA.S.P PRASANNA KUMAR GEETHA.M  23-05-07 QUALIFIED
27 ARDRA KRISHNA  RADHA KRISHNAN BINDHULEKHA 24-12-07 QUALIFIED
28 AISHWARYA MANI LOKESH.Y.N ROOPA  3/2/2008 QUALIFIED
29  MONISHA MARIA.G GERORGE.B.E BIJO ELIZABETH 11/9/2007 QUALIFIED
30 MADHUMITHA  MURUGESHAN USHA 12/3/2006 QUALIFIED
MARUTHI VIDYALAYA, SUBBANA PALYA
31 ANKITHA KAVYA GOWDA PRAKASH.K MANJULA 2/4/2007 QUALIFIED
32 DHARSHINI.K.S SHKTHIVEL THILAGAVATHI 15-09-07 QUALIFIED
33 RACHANAA.S SRIKANTH.J ROOPSHRI.I 24-06-07 QUALIFIED
34 SAVINAYA.J JAI-GANESH  SARANYA 22-10-07 QUALIFIED
35 SINCHANA RASHMI.K KANTHA RAJ.CV PRAMILA.G 12/12/2007 QUALIFIED
36 SNEHA .L LINGARAJU ANITHA KUMARI 5/10/2006 QUALIFIED
37 VIDYASHREE.R RAJA.A SUMATHI.C 24-02-07 QUALIFIED
38 YASHSWINI.P PRATHAP KUMAR JOYTHI.V 11/3/2007 QUALIFIED
39 SUPRIYA.B BALASUNDER DEEPAPRIYA.K 1/12/2006 QUALIFIED
40 HEMASHREE.C CHANDRASHEKAR LAKMI KUMARI 5/10/2007 QUALIFIED
ASSUMPTION ENG SCHOOL
41 AKSHAYA PASUPATHI.R ELAMATHI.P 11/3/2007 QUALIFIED
42 AKSHAYA GURUSWAMY GURUSAWMY.T.R RENUKHA.J 19-04-07 QUALIFIED
43 JAVITHA.M MANJUNATH.T NETHRAVATHI 16-11-07 QUALIFIED
44 KEERTHANA.M MUNIANJANAPPA.P.H PREMA.R 19-05-07 QUALIFIED
45 NITHYA.V VIJAY.D SOBHIA 23-01-07 QUALIFIED
46 PRAGATHI.M.S SHIVA KUMAR DIVYA.B.S 9/10/2007 QUALIFIED
STELLA MARIS ENG HR PRI SCHOOL
47 ROHINI HARINATH.G.K BHARATHI.H.J 26-02-08 QUALIFIED
48 CHETHANA SATISH.Y.R JOUTHI.B.A 28-09-07 QUALIFIED
49 VISHNAVI  SRIDHAR.S LEELA.S 15-02-08 QUALIFIED
50 RIJUTHA SRIGANDHA.K PUSHPA.D 5/12/2007 QUALIFIED
51 JAYA SHREE  NAVEEN  MUNIRATANA 28-04-08 QUALIFIED
52 DIVYA VIJAY VIJAY RATHI 24-07-08 QUALIFIED
53 SUSHMITHA RAVI GOPAL LATHA RAVI 5/3/2008 QUALIFIED
54 JANAVI.R RAJASHEKARAN KAMALA 5/2/2008 QUALIFIED
55 SHREYA RAO DEEPAK PRAVATHI 26-05-08 QUALIFIED
56 SUJANYA K.PRAKSH  G.VASANTHA KUMARI 14-04-07 QUALIFIED
57 THOSSHITA POORNIMA 3/8/2006 QUALIFIED
58 MONISHA D.CHANDRA J. SRILAKSHMI 14-11-06 QUALIFIED
59 TEJASWINI NAGARAJ.N S.R.GAYATHRI 30-08-06 QUALIFIED
60 TIARA LANCY.S SHILPA.S 14-12-06 QUALIFIED
61 BHUMIKA SANJAY.M SUBHASHINI.B 2/9/2006 QUALIFIED
62 RUHIKAA BALA GOPAL KRISHNA SRI LAKSHMI.K 16-12-06 QUALIFIED
63 VARSHINI SATISH KUMAR B.N KAVITHA G.K 25-10-06 QUALIFIED
64 TANU SHREE J JAYADEEP KUMAR NALINI SHREE. R 19-02-06 QUALIFIED
65 HARI PRIYA VARADHA RAJ HEMAVATHY 1/6/2006 QUALIFIED
66 BENISTA  BENJUMIN.S SUJATHA.M 18-05-06 QUALIFIED
BLOSSOMS SCHOOL BAGALGUNTE
67 MADUSHREE B.N NAGABHUSHAN B.N ANUSURYA B.H 10/4/2006 QUALIFIED
68 HARSHITHA SEQUEIRA ARUN SEQUEIRA CLARA SEQUEIRA 21-10-06 QUALIFIED
69 PRAKRUTHI.C CHANDRASHEKAR GOURAMMA.N 9/10/2007 QUALIFIED
70 VARSHINI A ANAND R REKHA P 25-11-07 QUALIFIED
71 SHIVANI.L LAKKEGOWDA B.R VINAYA.G 8/3/2006 QUALIFIED
72 RAKSHITHA.R RAMYA.K UMA.K 23-07-07 QUALIFIED
73 POOJA S.H SHARANAPPA NIRMALA S.H 9/2/2006 QUALIFIED
74 USHA.R RANGASWAMY MANJULA.R 3/7/2006 QUALIFIED
SREE RAM PUBLIC SCHOOL 
75 BINDU.R RAVI KUMAR T.M SUMA.S 18-01-07 QUALIFIED
76 MILANA.P PRAKASH MALINI 13-08-07 QUALIFIED
77 SHAMBHAVI SINGH ABHAV KUMAR SINGH SANDHYA 2/10/2007 QUALIFIED
78 SWEETY SINGH TEJ NARAYAN SINGH AMRITHA SINGH 23-02-08 QUALIFIED
79 DIVYA SHREE K.S SIDDRAJU CHANDRA KALA 5/7/2007 QUALIFIED
80 VARSHITHA P.S SHASHIDHARA P.H PAVITHRA 11/7/2007 QUALIFIED
SRI CHAMUNDI GUIDE GROUP
81 POOJA SHRI SIVANTH LAXMI 18-06-07 QUALIFIED
82 VARSHINI SRINIVAS SHANTHA DEVI 7/9/2006 QUALIFIED
83 PREETHI HEBA  IMMANUEL RITA 10/12/2006 QUALIFIED
STELLA MARIS ENG HR PRI SCHOOL
84 KARUNYA SHREE.S SURENDRA.T BABITHA.B 11/2/2006 QUALIFIED
85 NETHANYA G.H HARINATH.G.K BHARATHI.H.J 8/7/2006 QUALIFIED
86 AMRUTHA VENKAT SUBBU.K LATHA S.K 26-12-05 QUALIFIED
STRACEY MEMORIAL 
87 TLMA PARVEEN MOHD AFZAL NUSRAI JHAN 11/6/2007 QUALIFIED
CLUNY CONVENT JALAHALLI
88 AISHVARRYA JAGADEESHA.K REKHA 1/11/2007 QUALIFIED
89 VINITHA.K KUMARAN.D ROOPA  29-10-07 QUALIFIED
90 JAHNAVI SURESH SURESH S.H MOHAN KUMARI.R 11/4/2007 QUALIFIED
91 STHUTHI SRINIVASA SRINIVAS.K NIVEDITHA 17-09-07 QUALIFIED
92 LIKITHA.M MOHAN KUMAR.T MEENA 9/7/2007 QUALIFIED
93 MOULYA.R RAVEESH.S MANJULA.N 26-04-07 QUALIFIED
94 SNEHA SUNIL SUNIL.G DEEPA VISWAN 1/9/2007 QUALIFIED
95 PRIYA RAJAN RAJAN N.P NAGALAKSHMI.D 30-04-07 QUALIFIED
96 KEERTHANA  SOMASHEKAR.H ANURADHA.V 27-11-07 QUALIFIED
DAFFODIL ENG SCHOOL
97 VIBHA GANGAMMA T.R T.R RANJAN M.K KUSUMA 3/4/2006 QUALIFIED
98 RITHI.M B.R MANJUNATH SIRI MANJUNATH 1/5/2007 QUALIFIED
99 GOWRI MURALI V.MURALI SUNITHA.B 6/9/2006 QUALIFIED
100 SHREYA K.KIRAN KIRAN K.C BINDU KIRAN 18-04-06 QUALIFIED
CAMBRIDGE PUBLIC SCHOOL YELAHANKA
101 GAMYA.M MOHAN.K REVATHI 22-09-06 QUALIFIED
102 MOUNIKA H.G GANGADHARAIAH KAVITHA D.R 12/3/2006 QUALIFIED
103 BINDUSHREE.M K.MANJUNATH NAVEEN.R 12/6/2006 QUALIFIED
104 SAHITYA J RAJEEV J.RAJEEV INDURANI 20-8-05 QUALIFIED
105 ANYAVINITA CORREA VINOO CORREA SHAIMZY CORREA 30-08-05 QUALIFIED
106 SAGARIKA.S SHEKHAR SOMA SHEKARA.C ROOPA M.R 24-04-08 QUALIFIED
107 KUSHI M. NAIK MAHADEVA.L NAIK USHA K.T 5/1/2006 QUALIFIED
ATREYA VIDYANIKETAN
108 M.KEERIHANA R.MANJUNATH HEMAVATHI.V 6/9/2006 QUALIFIED
109 B.K DEEKSHITHA KEMPE GOWDA.D PAVITHRA H.N 19-02-06 QUALIFIED
110 BHAVANA.H HARISH.M VIJAYALAKSHMI 4/6/2007 QUALIFIED
111 KRITHIKA.K KESHAVA.G SHASHI.K 30-10-05 QUALIFIED
112 H.G HARSHITHA H.M GIRISHA MANJULA H.R 23-04-07 QUALIFIED
113 DAVANA.D DILIP KUMAR SHWETHA.D 1/7/2007 QUALIFIED
114 PRIYA DARSHINI.S SHIVA KUMAR.D SUMITHRA.S 3/12/2005 QUALIFIED
115 BRINDA.L LOKESH.T VIDYA.S 26-04-08 QUALIFIED
116 BHAGYASHREE.G GAJAPATHI SRIDEVI.K 29-07-07 QUALIFIED
117 MONASHREE VENKATESH G.V SHUBHA.N 11/7/2005 QUALIFIED
SJR PRI AND HIGH SCHOOL
118 HARSHITHA KUMAR.N ARUN.K 24-04-07 QUALIFIED
119 ASHITHA.U UDAYA KUMAR K.N KAMALA.V 11/6/2007 QUALIFIED
120 HANSIKA.R ROOPESH.J DEEPA.R 4/10/2007 QUALIFIED
121 ANJALI.S SHASHI KUMAR NAIDU KAVITHA.P 29-08-07 QUALIFIED
122 NIVEDIT.P PRAKASH.D PREMA.G 7/4/2007 QUALIFIED
123 PRUTHVIKA.P PRABHAKAR RAO NEEMA H.G 5/2/2007 QUALIFIED
124 VEDHASHREE.K HARISH KUMAR.C HEMA.N 26-11-07 QUALIFIED
125 SAI KARUNIKA GANESH.S GAYATHRI.K 17-02-07 QUALIFIED
SREE AYYAPPA EDN CENTRE (STATE)
126 ANUSKHA D.A DENESHA A.N SHILPA MURTHY 13-01-08 QUALIFIED
127 TEJASHREE.R RAMESH H.P YASHODHA D.N 9/8/2008 QUALIFIED






LIST OF ROVERS
01. GOVT SCIENCE COLLEGE
01. RAJESH B
02. KIRAN KUMAR N
03. KIRAN KUMAR G
04. CHETAN H.G
05. DARSHAN Y.K

02. SANMATHI SCOUT GROUP
01. PRUTHVIRAJ
02. RAKSHITH B
03. AJAY KUMAR 
04. AKHILESH H.N

LIST OF RANGERS
PLEASE SEE THE NOTE ABOVE
01. GOVT SCIENCE COLLEGE
01. CHETANA N
02. HARINI T
03. RAJITHA S

O2. MAHARANIS SCIENCE COLLEGE FOR WOMEN
01. CHAITRA M KATAGERI
02. POOJA PALLAVI
03, SHUBHA B.K
04. AISHWARYA T
05. KEERTHI D.S
06. SAHANA N
07. SAVITHRI SANGALAD

03. SMT VHD COLLEGE OF HOME SCIENCE
01. SWATHI B.R

04. GOVT FIRST GRADE COLLEGE MALLESHWARAM
01. CHANDRAKALA B
02. LAVANYA K.H
03. PREETHI Y.T
                                                                                                                                    
                                                                           B.K. SHESHADRI     
                                                                      DISTRICT SECRETARY